Büyükçekmece Tıkanıklık Açma

Büyükçekmece tıkanıklık açma kırmadan kameralı cihazla kanal temizleme teknolojik robotlar ile kanalizasyon açma hizmeti sunmaktayız.

Atık su  borularında oluşan problemler sonucu su akışında meydana gelen yavaşlamaya ya da duraksamaya tıkanıklık problemi denir.
Su tesisatı sistemi içerisinde meydana gelen bu problem neredeyse her türlü yapıda kendini göstermektedir.
Daha çok eski yapılarda oluşan bu sorun çoğu kez çıkardığı masraflarla neredeyse hepinizin korkulu rüyası haline gelmiştir.

Gün içerisinde yoğun olarak kullanılan, sağlık ve hijyen açısından önemli bir yere sahip olan banyo, mutfak ve tuvalet gibi bölümlerde ortaya çıkan bu problem oldukça can sıkmaktadır.
Sizden kaynaklanan işlemlerden dolayı ortaya çıkan bu sorunların tamir işlemi de sizleri epey bir yormaktadır.
Tıkanıklığa neden olan maddeler nelerdir?
Suda erimeyen ya da katı olan maddelerin tamamı tıkanıklığa yol açmaktadır. Gün içerisinde yapılan hatalı işlemlerden bazıları, banyo lavabosuna atılan, kıl, tüy, sabun artıkları, mutfak lavabosuna dökülen, yemek artıkları ve katı yağlar, tuvalete atılan, bebek bezi, ıslak mendil, kâğıt, peçete, havlu gibi cisimler tıkanıklığa neden olmaktadır.
Tıkanıklık problemi ne tür yapılarda görülmektedir?
Eskiden daha çok tarihi yapılarda kendini gösteren tıkanıklıklar son dönemlerde yeni yapılarda da meydana gelmektedir.
Eski yeni, ev, işyeri dinlemeden her türlü yapıda meydana gelen bu problemlere erken müdahalede bulunmak da oldukça önemlidir.
Tıkanıklık problemlerinde yapılmaması gerekenler
Genel olarak bu problem ile karşılaştığınızda paniğe kapılıp yaptığınız yanlışlardan biri yapı marketlerden kimyasal lavabo açıcı alarak bunu uygulamaktır.
Kimyasal madde içeren lavabo açıcılar kısa vadede tıkanıklığı açsa da, plastik olan su borunuza hasar vereceğinden daha ciddi tehlikelere yol açmaktadır. Bu nedenle paniğe kapılmadan, lavabo açıcı kullanmadan ve işi bilmeyen su tesisatçılarına bulaşmamanız gerekmektedir.
Tıkanıklık açma nasıl yapılır?
Firmamız Avrupa’dan ithal ettiği robot ve kamera ile öncelikle tıkanıklığa neden olan katı cismi kamera ile tespit ettikten sonra, robot adı verilen ucu sivri bıçaklı cihaz ile kırmadan dökmeden tıkanıklığa neden olan cismi parçalar ardından basınçlı su ile borunuzun içini yıkayarak sizlere ilk gün ki gibi tertemiz su borusu sağlar.
Firmamız geniş ve uzman kadrosuyla sizlere aynı gün içerisinde servis imkanı sunmaktadır.