Evde Su Sızıntısı Nasıl Bulunur ? 6 Kolay Yol

Evde Su Sızıntısı Nasıl Bulunur kırmadan nasıl tespit edilir ?

1.Su kaçağı genelde evinize yürür su hatlarında su kaçağı bulma,

su kaçakları ay sonu hesap verebilirlik ve faturalandırma amaçlarıyla su kaçağı tespiti fiyatları  arsındaki farka dikkat etmelisiniz.

Hattınızdaki bir sızıntı var ise faturada çok yüksek fiyatlı olabilir. Bununla birlikte, birkaç kolay sistemi denemekle çok küçük bir sızıntıyı bile bulunabilir yapar.su kaçağından  ve yakınlardaki şebeke tesisatında kötü bir sürprizden kurtulabilirsiniz.

Bir sızıntı olduğunuzu bildirdikten sonra, bir kaçak bulma tesisatçı firması çağırmadan önce yapabileceğiniz birkaç adım vardır.

Ne kadar çok şey yaparsanız, tesisatçı o kadar çok şey sizi işlem sonunda fazla ücretlendirir !

Bu gibi sıkıntılar ile karşılaşmamak için bizimle iletişime geçin.

2.Kaçak Kombi Tesisatı yada Sıcak Su Hattında ise

Sıcak su kombi tankı üzerinde Basınç Tahliye Valfini kontrol edin.

Bazen bu vanalar su kaçağında bir drenaj doğrudan genişletilmeyecek ve sizin bilginiz olmadan su tesisatı  sızıntısı olabilecektir. Bir tıslama sesi dinlemek için gerekli cihazlar ile  bir sızıntı olup olmadığını kontrol etmek gerekir ve bu su kaçaklarını bulma cihazları ile drenaj borusu hattında çıkaramıyorsanız, sızıntı olabilir. Kırmadan su kaçağı tamiri işlemi ile kaçaktan kurtulabilirsiniz.

3.Tuvalet Alanlarındaki Su Kaçaklarını Bulma

Klozet su tankının üst kapalı kaldırarak ve çok yakından dinleyerek sızıntı olup olmadığını kontrol edin. Su kaçağının nereden geldiğini bulmaya çalışın, bir tıslama sesi duyarsanız eğer suyun geldiği alanı bulursanız, onu değerlendirin eğer noktasal belirleme yaptıysanız bunu düzeltmek için bir su tesisatçı firmadan yardım alın.. Eğer kaçağı bulamadıysanız o vakit bir profesyonel cihazlara sahip olan bir tesisatçı çağırın mümkün olan şimdilik bu.

Asla bir kaçak fark ederseniz  , bazı kişiler tank içine boya eklemek isteyebilir  besin boyası ve tank içinde birkaç damla koyar bu eski ilkel su kaçağı bulma yöntemidir..

İşe yarayabilir Birkaç dakika bekleyin ve tank dışında boya var ise, suyu nereden  geldiğini anlamak için izin nereden ve  tankın alt kısmındaki bir sızıntının nereden geldiğini bulursunuz. Onarma işlemini  kendin yap, veya bir usta tesisatçı çağırın. Eğer destek istiyorsanız bu aşamada değerlendirebiliriz.
Daha fazla tuvaletler varsa, devam edin ve birden fazla problem yok ise  kararlı olmak için her defa bu işlemi tekrarlayın.

Emin değil iseniz firmamızla iletişime geçerek bir su kaçağı bulma ustası çağırın.

4.Evin bir Bölümdeki Su sızıntısını Kırmadan  bulmaya çalışın.

Bu, tüm hortum Önlükler bulmak gerekecektir (hortum Önlükler Size hortumları kanca borular, eğer kararlı! Vardır). çoğu zaman ortalama bir konut bir ön hortum ve arka birine haizdir, sadece var ve dikkatle kulak verin her birini bulacağınızdan kararlı olun.
Bunları bulduktan daha sonra, Kendinize çalışma alanı vermek için yeterince uzun tercihen bir tornavida alın ve hortum girişinin metal parçası üzerinde doğrudan tornavida metal ucunu koyun .

Kulağınızın hemen önünde olsun, başınızın yan tarafında hortumu koyun hemen sonrasında tornavida üstüne baş parmağınızı koyun ses kulak zarınıza direkt gidecek. bu tornavida bir stetoskop şeklinde çalışması için burada bu fikir vardır. Bu bununla birlikte, çoğu metal vanalar için aynı yöntem işe yarıyor.

5.Kırmadan Su Kaçaklarını Bulma

Hortum içinde yayılan herhangi bir sese dikkatle kulak verin. Eğer her şey yolunda ise su kaçağının sesini duyarsanız, (bu durumda yerini tebeşir ile işaretleyiniz) kaçağın nerede olduğunu hatırlamak ve bir sonraki tamir işlemine gidin. Yayılan ses için öteki hortum önlerinde herhangi birinde yüksek ses alırsınız, hemen sonra sızıntısı söz konusu birim daha yakındır.

Not: Bu durumda bir servise  uzman tesisatçıya başvurun: tesisatçı sırayla size işlemleri anlatır. cihazla sızıntı bulma zamanı konusunda  tesisatçı bu bilgilerin verilmesi bu yüklerden kendini kurtaracak .

6.Su Kaçağı Bulma Firmasını Arama

Kaçağı bulacak vaktiniz yoktur sanırız.

Şimdi bizi arayarak su tesisatı kaçaklarından kurtulabilirsiniz. Su kaçağını kırmadan cihazla bulan su tesisatçı firması iletişim tıklayınız.