Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Tavanlarınızdaki kabarmalardan veya artan su faturalarınızdan mı şikayetçisiniz muhtemelen su tesisatlarınızdan dolayı bir sorunla karşı karşıyasınız.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Fakat bir diğer korkunuz döşemelerinizin, özenle kurduğunuz evin inşaat alanına dönmesinden yana çekinceniz olmasıdır. Tesisat kaçağı problemleri bilinen tüm tesisat sistemlerine göre gözle görülecek kısımlarda olmayıp normal ev kullanıcılarının müdahale etme şansını su saati dışında mümkün kılmamaktadır.

Hemen hemen birçok firmanın Avrupa’dan tedarik ettiği özel cihazlar sayesinde su kaçağı tespiti işlemi oldukça kısa sürede ve görüntü kirliliği oluşturmadan ortadan kaldırılabilir. Hem az masraf yapmanıza yardımcı olurken hemde değerli vaktinizin kaybolmasının önüne geçecektir.

kamerali-su-kacagi-tespitiTermal kameralar olsun, özel mini robotlar olsun sorun olan bölgeye özel işlemleri mümkün kılmaktadır. Kısaca bu işlemlerden bahsedicek olursak şu tarz bir yol izlenmektedir. Öncelikle tesisat kaçağı ekipler gelmeden önce biliniyorsa paylaşılmalıdır.

Eski binalarda genel olarak demir borular kullanılmakta olup çok daha sık probleme sebep olmaktadır. Yeni binalarda daha özel sistemlere uygun kurulan plastik borular hem problem çözümü kolay hemde uzun yıllar kullanıma elverişlidir. Bu borular müdahaleye en uygun olan sistemlerin altyapısını oluşturur.

Şüphenilen bölge incelenip fikir alışverişi yapıldıktan sonra sorunun olduğu bölgeye göre değişken cihazlar kullanılarak tarama işlemlerine geçilir. Sorunlu bölge kırmadan su kaçağı bulma işlemiyle herhangi bir kırma dökmeye ihtiyaç dahil duyulmadan ustalar tarafından saptanır.

Bu saptama sonrası uygun bölge ufak çaplı bir kırma işlemiyle ortaya çıkartılabilir. Mahalle tesisatçıları ise rutubetli ve kabartı olmuş bölümleri kırarak hareket ederek gereksiz kırma dökme işlemleriyle fayans ve taşlarınızı altını üstüne getirir. Buda sizi tadilat masrafıyla uğraşmak zorunda bırakabilir.

Firmamızla iletişimle geçtiğinizde profesyonel kadrosu ve modern cihazlarıyla ekonomik fiyatlarla sizi bu sorundan çok kısa sürede kurtarır. Böylece size bu sorununuzdan zahmetsizce kurtulursunuz