Kısa Sürede Sızıntı Bulma

Su Sızıntısı Nasıl Bulunur ?

Her binada en fazla yaşanılan sorunların başında su sızıntısı geliyor. Şebekeden gelen suyu sert ve basınçlı olması nedeni ile su tesisat hatlarında su sızıntılarına yol açabiliyor. Yeni olan binalarda da su sızıntıları görülebilmektedir. Kullanılan kalitesiz malzeme veya yanlış işçilik nedeniyle ortaya çıkabiliyor. Eskiden kalma usullerle çalışan ustalar evlerimize ciddi hasarlar vererek su sızıntısını bulmaya çalışırlar. Gelişen teknolojiyle beraber su tesisat sektöründe de oldukça yeni atılımlar olmuş, su sızıntıları eskiden kalma yöntemlerle değil cihazla profesyonel bir şekilde kolayca bulunur olmuş. Son teknolojiyle çalışan su tesisat firmaları su kaçağı bulma hizmetini verirken müşteri memnuniyetini ilke edinmiştir.Ayrıca cihazla su sızıntısı bulma uygulaması oldukça ekonomik olup aile bütçesini sarsmadan uygulanabilen bir yöntemdir. Ersoylar tesisat firması olarak kullandığımız son teknolojik cihazlarımıza ve bunları kullanabilen güler yüzlü teknikerlerimize oldukça fazla güveniyoruz.Firmamızı arayarak bize ulaştığınızda aynı gün servis ve garantili, kesin çözümlü işlerinde güvencesini veriyoruz.

Binanızda görsel belirtilere bakarak su sızıntısı olup olmadığın siz anlayabilirken bazı su sızıntıları belirti vermeden duvar içerisinde sinsice ilerler. Duvarlar,parke,fayanslarınızda ;kararma,dökülme,şişme,rutubet,kötü koku ve damlama olarak kendini belli eder. Gözle görülemeyen su sızıntılarının belirtileri ise yüksek gelen su faturası,alt komşuya damlama ve su sesidir. Su saatinizin vanasını kapattığınız takdirde bile su sayacındaki rakamlarda değişiklik oluyorsa olası bir su sızıntısı var demektir. Hemen su sızıntısı bulma hizmetini veren firmamız Ersoylar tesisat’ı arayarak yardım ve destek alabilir;aradığınız aynı gün içerisinde servis talep edebilirsiniz. Ersoylar tesisat firmamızın iletişim numaralarımızı 7/24 arayabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini ilke edinmiş firmamız sizlere garantili hizmet vermekten gurur duyuyor.

Ersoylar tesisat ekibimizin gezici mobil servis aracı size ulaştığında; teknikerlerimiz bütün muslukları kapatarak akustik dinleme cihazı ile su tesisatındaki en küçük su sesini dinleyerek su sızıntısının kaynağını noktasal tespit ederler.Noktasal olarak su sızıntısının tespiti de o yönde tek bir fayans çıkarılarak onarımı yapılmış olur.Önemsenmeyen su sızıntıları maddi ve manevi kayıplara yol açabilmektedir.

Eskiden su tesisat ustaları su sızıntılarını bulmak için kendini gösterdiği yerden başlayarak kırıp ,dökmek zorunda kalırdı. Ev ve işyerleriniz bir anda inşaat alanına dönerek çuval çuval moloz çıkar ve yaşamınız bir anda kısıtlanır.Kırmadan su sızıntısı bulma uygulaması termal kamera,akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemleri ile kırmadan dökmeden profesyonelce su sızıntısı problemine garantili bir şekilde son verir. Bütün binanın su tesisatını etkileyen su sızıntılarını günümüz teknolojiyi kullanarak su sızıntı sorunlarını çözüyor.

Akustik Dinleme Cihazı İle Su Sızıntısı Bulma

Akustik dinleme cihazı ile su sızıntısı tespiti yapabilmek için su tesisatındaki bütün vanalar sıkıca kapatılarak kontrolü yapılır. Bir musluğa bağlanan cihazımız ile su tesisatındaki bütün sular boşaltılarak su tesisatına 9 bar hava basılır. Hava basmaktaki amaç su tesisatındaki borularda çatlaktan su kaçırma sesinin çıkmasını sağlamaktır. Bu kaçak sesi akustik dinleme cihazı ile su tesisatındaki en küçük su sızıntısının sesini dinleyerek su sızan nokta tam olarak bulunur. Ve böylece çok az bir kısım kırılarak su sızıntısının onarımı yapılır.

Kameralı Görüntüleme Sistemleri İle Su Sızıntısı Bulma

Kameralı görüntüleme sistemleri ile pis su giderlerindeki su sızıntıları bulunur. Cihazımızın ucundaki kamera elle pis su tesisat borularının içerisine elle itilerek ilerlemesi sağlanır. Su tesisatındaki her hangi bir kırılma,çatlama,conta sıyırması veya yabancı cisimleri görmemizi sağlar. Pis su borularındaki su sızıntılarını bulmak için kameralı görüntüleme sistemleri olmadan yapmak mümkün değildir.

Termal Kamera İle Su Sızıntısı Bulma

Sıcak su tesisatındaki su sızıntılarını bulmak için kullanılan termal kameralar kalorifer tesisatlarında etkilidir. Isınan bölgeyi kırmızı göstererek ortamda çizgi halinde görülen bölüm su tesisatındaki su sızıntılarının olduğu bölümde daha geniş görüntülenir. Görüntülenen bu bölümde suyun sızıp etrafa dağıldığını gösterir. Termal kamera ile su sızıntısı bulmak için yapılan hazırlık ve sızıntıyı bilinçli bir şekilde arttırmak işin en zor kısmıdır.

 

ersoylar tesisat firmamız su sızıntısı bulma hizmetini kırmadan dökmeden garantili ve kesin çözümlerle su sızıntısını nokta atışı yaparak buluyor. Nokta atışı yapılarak bulunun su sızıntılarının gerekli onarımları yapıldıktan sonra sızdırmazlık testi uygulanarak son noktayı koyarlar. Teknolojiyi ve deneyimleri birleştiren firmamız Ersoylar tesisat su kaçağı bulma sektöründe oldukça hızlı büyümekte aranılan firmaların başında gelmektedir. Size düşen bize ulaşmak. İstanbul’da bulunamadık su sızıntıları Ersoylar tesisat ile kalmasın.