Sertifikalı Su Tesisatçıları

Bir sabah uyandınız ve alt katınızda oturan komşunuz sizin dairenizden alt kata su damladığı için kapınızı çaldıysa bilmelisiniz ki evinizde su kaçağı sorunu vardır.

Herkesin başından geçmiş olan bu problem sizleri hem maddi hem de zaman açısından oldukça uğraştırdığından oldukça zor durumda bırakmaktadır.

Özellikle tespiti esnasında yapılan zahmetli işlemlerden dolayı, ev kadınlarının korkulu rüyası olan bu problem son zamanlarda daha sık meydana gelmeye başlamıştır.

İstanbul gibi büyük kentlerde her geçen gün artan yeni inşaatların da etkisiyle yeni binalarda da görülen bu sorun tespit işleminde uzmanlık istemektedir.

Önceki yıllarda elde olmayan teknolojik donanımlardan dolayı uzun süren ve meşakkatli işlemlerin ardından tespit işlemi yapılırdı.

Gözle görünmeyen üzeri beton ya da seramikler ile kaplı olan su borularına ulaşmak için günlerce süren kırma dökme işlemi yapılır ve bu işlem sırasında çoğu defa sağlam olan su boruları da kırılırdı.

Sağlam olan su borularının kırılması sizlerin masrafını da daha tamir aşamasında bile artırmaktaydı.
Sadece maddi olarak değil zaman açısından da sizleri bir hayli güç duruma sokardı.

Rastgele yapılan kırma dökme işlemi sonunda ortaya çıkan molozların atılması, yeniden onarılması ve temizlik gibi teferruatlar günlerce sürdüğünden bütün plan ve programlarınızı alt üst etmekteydi.

Kırmadan Cihazla Su kaçağı bulma yöntemi

İstanbul kırmadan dökmeden noktasal olarak su kaçağı bulma hizmeti sağlayan firmamız en zorlu sorunların bile üstesinden kolayca gelmektedir.
Firmamız akustik dinleme diye tabir edilen su sesine karşı hassas olarak geliştirilen cihaz ile sizlere hizmet vermektedir.

Akustik dinleme adlı cihaz ses çıkarmadan çalıştığından günün hangi saati olursa olsun, firmamızı arayarak randevu oluşturabilirsiniz.
Alanında uzman su tesisatçı ustaları ile teknolojideki gelişmeleri harmanlayan ustalarımız sizlere dakikalar içerisinde kaliteli hizmet vermektedir.

Su kaçağı tamiratı

Akustik dinlemenin noktasal olarak tespit ettiği yerde titiz bir çalışma yürüten ustalarımız, bir veya iki seramiğin altında tamir işlemini gerçekleştirmektedir.

Firmanız nerelere hizmet vermektedir?

Geniş kadrosu ile İstanbul’un hem Anadolu hem de Avrupa yakasındaki bütün ilçe ve semtlere aynı gün içerisinde servis imkanı sunmaktadır.

Gün geçtikçe tamir edilmeyen su tesisatı arızaları başınızı daha fazla ağrıtmaktadır. Elde olmayan teknolojik cihazlardan dolayı en basit su tesisatı sorunu dahi uzun süren işlemlerin ardından tamir edilmektedir.

Yapı sistemi içerisinde meydana gelen ve özellikle de tespit aşamasında sizleri uğraştıran sorunun başında su kaçağı gelmektedir.

Su kaçağı sorunu eskiden beri her türlü yapıda meydana geldiğinden özellikle ev kadınlarının korkulu rüyası haline gelmiştir.
Teknolojik donanımların olmaması nedeniyle uzun süren kırma dökme işlemi sonunda tespit edilen patlayan boru, değiştirilip tamir edilirdi ancak, daha tespit aşamasında bile harcadığınız para ikiye ya da üçe katlanırdı. Bunun nedeni su borularının üzerinin beton ya da seramikler ile kaplı olmasıdır.

Su kaçağı niçin ortaya çıkar?

Üzeri beton ya da seramikler ile örtülü olan su boruları zaman içerisinde tahribata uğrar ve bu sebeple borulardan su sızıntısı meydana gelir. Patlayan su borusundan sızan sular kısa süre içerisinde beton aralarında dolaşarak duvar diplerinden alt katınızda oturan komşunuzun evine sızar.
Genel olarak bu şekilde ortaya çıkan su kaçakları yeni binalarda da görülmektedir.

Yeni binalarda neden su kaçağı oluşur?

Daha çok iki farklı sebeple ortaya çıkan bu sorun, yeni binalarda ortaya çıktığında daha fazla üzücü olmaktadır.

Müteahhitlerin kalitesi düşük malzeme kullanması ya da işi bilmeyen amatör su tesisatçı ustaları ile yanlış eğim verilmiş olması su tesisatı sorununa neden olmaktadır.

Peki bu sorun nasıl tespit edilmeli?

Kurulduğu yıldan bu yana her türlü su tesisatı sorunlarında sizlerin yanında yer alan firmamız, teknolojinin son ürünü olan akustik dinleme adlı cihaz ile kırmadan dökmeden noktasal olarak arızalı olan yeri tespit etmektedir.

Akustik dinleme diye tabir edilen cihaz ses çıkarmadan çalıştığından yapılacak olan işlemlerden ne siz ne de komşularınız rahatsızlık duymayacaktır, bu nedenle günün her hangi bir saatinde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Noktasal olarak tespit edilen yerde titiz bir çalışma yürüten su tesisatçı ustalarımız, bir ya da iki seramiğin altından tamir işlemini gerçekleştirir ve sizlere % 100 garanti verir.