Silivri Petek Temizliği

Silivri petek temizleme işlemi, peteklerin kullanım süresine göre, düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Kalorifer sisteminde kullanılan alt yapı suyu kireçli ve çamurlu su olduğundan zamanla peteklerin içerisinde, çamurlaşma, kireçlenme ve tortulaşma gibi sorunlara yol açacaktır.

Bu sorunlar ısınma sisteminde önemli problemlere yol açmaktadır. Kireç ve çamurların petek içerisinde bıraktıkları kalıntılar ısı ve su alışverişinin sağlıklı bir şekilde yapılamamasına neden olur. Tam olarak gerçekleşmeyen ısı sirkülasyonu evinizin yeterince ısınamamasına ve buna bağlı olarak da yüksek gelen doğal gaz faturalarına yol açacaktır.

Bu nedenle Silivri ilaçlı petek temizleme işlemini düzenli bir şekilde yaptırmanız gerekir.
Kış aylarında yoğun olarak kullandığımız kalorifer peteklerine gereken bakım yapılmadığında, bütün kışı donarak ve yüksek doğal gaz faturaları ödemekle geçiririz.

Ev ya da iş yerlerinizin bir türlü ısınmaması sizlerin istenmeyen kış hastalıklarına da yakalanmanıza da vesile olur.
Her yönüyle Silivri cihazlı petek temizlik işlemi yapmanız önemli ve ciddidir.

Yerden ısıtma Silivri petek temizleme firması olarak petek temizliği yaparken eskiden kullanılan teknikleri kullanmayız.

Silivri petek tesisat temizliği hizmeti veren firmamız, peteklerin yerinden sökmeden kimyasal ilaç ve teknolojik cihazlar kullanarak petek temizliği işleminizi gerçekleştirir.
Petek temizleme işlemi her ne kadar önemli bir mesele olsa da petek temizleme işlemini yapacak olan firmanın tecrübesi de önemlidir.

Eviniz yeterince ısınmıyor ise, peteklerin yüksek derecelere rağmen hâlâ soğuksa, kombinizi sürekli arıza veriyorsa, kombi filtresi sürekli tıkanıyorsa ya da kalorifer peteklerin bir tarafı yanıp bir tarafı yanmıyorsa petek temizleme yaptırma zamanınız gelmiş demektir.

Peki ısınma sisteminde meydana gelen bu arızaların önüne geçmek için uygulanması gereken işlemler nelerdir?
Firmamız petek temizliği işlemini yaparken öncelikle kombiyi kapatıp tahliyedeki suyu boşaltır. Ardından petek temizlemede kullanılan temizleme aracının içerisine su koyularak petek vanaları açık bir durumdayken 5 dakika çalıştırılıp kaba kiri alınır.

Ardından petek temizleme için kullanılan kimyasal ilaç uygulanması yapılıp peteklerin içi derinlemesine temizlenir.
Silivri petek temizleme firmamız, petek temizleme işlemini 1 – 2 saat gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleştirerek, ev ve iş yerinizde özlediğiniz sıcaklıklara kavuşmanızı sağlar.

Petek temizliği işleminde Silivrililer %100 garanti veren firmamız, Silivrililerin en çok tercih ettikleri firma olmuştur.