Su Borusu Akıntı Tespiti

İstanbul kırmadan dökmeden noktasal olarak su kaçağı bulma hizmeti sağlayan firmamız eskiden günlerce süren tespit işlemini minimum süreye indirerek sizlere rahat bir nefes aldırmıştır. Evet , yanlış okumadınız eskiden, tarihi yapılarda görülen ve tespit işlemi için günlerce süren kırma dökme işlemlerinin tamamı, firmamız sayesinde ortadan kalkmış ve kısa süre içerisinde tespit ve tamir edilebilir bir hal almıştır.
Su borularının zaman içerisinde tahribata uğraması sonucu, oluşan sızıntıların yol açtığı su kaçakları eskiden neredeyse herkesin korkulu rüyası haline gelmişti. Hepinizin başından geçmiş olan su kaçakları daha çok ev ya da işyerinizde meydana gelir ve üzeri beton ve seramikler ile örtülü olmasından dolayı da sizleri epeyce bir uğraştırırdı.

Tespit işlemi tamir işleminden daha zahmetli ve masraflı olan su kaçakları sadece tarihi binalarda meydana gelmekle de kalmaz, son zamanlarda özellikle İstanbul gibi kentlerde artan inşaatlara bağlı olarak yeni yapılarda da görülmeye başlanmıştı.
Yeni binalarda kullanılan tesisat sistemine verilen yanlış eğimin neden olduğu su kaçakları düşük bir ihtimal de olsa, kalitesiz su borularından da meydana gelmekteydi. Su kaçağı problemi nereden ve ne sebeple meydana gelirse gelsin yapmanız gereken öncelikli işlem alanında uzman bir su tesisatçı firması ile anlaşarak sorunu ortadan kaldırmak olmalıdır.

Eskiden teknolojideki yetersizliklerden dolayı en ufak su sızıntılarında bile günlerce süren bir kırma dökme işlemi uygulanır ve bu işlemde sizlere oldukça pahalıya patlardı.
Üzeri beton ve seramikler ile örtülü olan su borularının tamir edilebilmesi için kırılan yerlerde oluşan molozların atılması, kırılan yerlerin yeniden onarılması ve temizlik işleri gibi teferruatlar sizleri hem haftalarca uğraştırır hem de maddi olarak da ciddi zararlara sokardı.


Her geçen gün ilerleyen teknoloji ve bilim bu sorunu ortadan kaldıracak bir gelişmeye imza atsa da günümüzde klasik yöntemler ile hizmet veren su tesisatçı firmaları yüzünden bu cihaz her yerde kullanılmamaktadır.

Bu nedenle su tesisatçı firması araştırırken, kullanacağı yöntemlere iyi bakmanızda yarar olacaktır. Firmamız, akustik dinleme adı verilen cihaz ile sizlere dakikalar içerisinde garantili hizmet sağlamaktadır.