Su Kaçağı Belirtileri ve Çözüm Yolları

Gün geçmiyor ki yapı sistemi içerisinde meydana gelen bir sorun ile uyanmamış olalım.
Elde olmayan nedenler ile ortaya çıkan yapı sistemi sorunun başında su tesisatı problemleri yer almaktadır.

Su borularının kullanım yılına bağlı olarak oluşan sorunlar, özellikle tespit aşamasında sizleri epey bir yormaktadır.
Daha önceden de herkesin başından geçmiş olan su tesisatı sorunlarının içerisindeki en zorlu problem su kaçağıdır.

Elde olmayan nedenlerle ortaya çıkan bu problem eskiden teknolojik cihazların eksikliği nedeniyle uzun ve meşakkatli işlemler ardından tamir edilirdi.

Su kaçağı probleminin tamiri eskiden eski usul denilen teknik ile yapılırdı. Eski usul ile yapılan su kaçağı tespit işleminde eviniz adeta savaş alanına dönerdi. Deneme yanılma yolu ile tespit edilmeye çalışılan arızalı olan bölgeye ulaşılıncaya kadar evdeki neredeyse bütün betonlar kırılırdı.

Kırılan betonların altında kalan sağlam olan su boruları da bu işlemden zarar görür ve yapılan masraflar katlanırdı. Sadece maddi olarak değil, zaman açısından da ciddi kayıplar yaşardınız.
Her geçen gün insan hayatını biraz daha kolaylaştıran bilimsel gelişmelerin en önemlisi su tesisatı sektöründe yaşanmıştır. Bilim insanları tarafından özel olarak üretilen ve ses çıkarmadan çalışan cihaz sayesinde günün hangi saati olursa olsun bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yapılacak olan işlemlerden ne siz ne de komşularınız rahatsızlık duymazlar.
Erken müdahale edilmesi gereken su kaçaklarına zamanında müdahale edilmemesi durumunda su borularından sızan sular daha ciddi sonuçlar doğuracaktır.

Betonu delecek olan su duvar diplerinden alt katınızda oturan komşunuzun evine sızacak ve komşunuzla aranızdaki komşuluk ilişkilerini zedeleyecektir. Ayrıca su sızıntısına bağlı olarak vananız sürekli dönmeye devam edeceğinden ay sonu gelecek olan su faturanızda da ciddi artışlar gözlemlenecektir.
Akustik dinleme adlı cihaz su sesine karşı duyarlı olduğundan noktasal olarak arızalı yeri tespit etmektedir.

İstanbul’un hem Anadolu hem de Avrupa yakasındaki bütün bölgelere hizmet veren firmamız, sizlere sağladığı bütün hizmetleri garanti kapsamında gerçekleştirmektedir.
Firmamıza iletişim bölümünde yer alan telefon numaralarından ulaşabilirsiniz.
Firmamız uygun fiyat politikası ile maksimum kaliteli hizmet sizlere sunmaktadır.

Son zamanlarda artan inşaatlar beraberinde birtakım sorunları da getirmiştir. Özellikle yeni binaların artmasıyla ortaya çıkan yapısal sorunların başında su kaçağı yer almaktadır. Su kaçağı eski yeni dinlemeden her türlü ev, işyeri, okul, hastane ve otel gibi yapılarda meydana gelmektedir.
Eskiden daha çok eski yapılarda meydana gelen bu sorun bazı nedenlerden dolayı yeni binalarda da görülmeye başlanmıştır.

Yeni binalarda kullanılan su borularının kalitesinin düşük olması ya da tesisat sistemi çekilirken yanlış eğim verilmiş olması yeni binalarda da su kaçağını tetiklemektedir.
Bu problem kısa süre içerisinde evin tamamına yayılıp betonları ıslatacağından erken müdahale edilmesi gerekmektedir.

Tek başınıza mücadele edemeyeceğiniz bu problem özellikle tespit işleminde uzmanlık istediğinden alanında bilgi ve deneyim sahibi bir su tesisatçı firması ile anlaşmanız gerekmektedir.
İstanbul gibi büyük kentlerde artan nüfusa bağlı olarak da yapılan inşaatlar altyapı sistemini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle bu sorunların ortaya çıkması da büyükşehirlerde daha fazla görülmektedir.

Eskiden teknolojideki kısıtlı imkanlardan dolayı su kaçağı tespit işlemi neredeyse işkence gibi geçmekteydi. Tek tek kırılan fayans ya da seramiğin altında kalan arızalı olan su borusu tespit edilmeye çalışılırdı. Bu kırma dökme işlemi evinizi adeta savaş alanına çevirirdi, ayrıca kırılıp dökülen yerlerde oluşan molozların atılması yeniden tamir edilmesi ve temizlik gibi teferruatlar sizleri oldukça yormaktaydı. İstanbul kırmadan dökmeden noktasal olarak su kaçağı bulma hizmeti sağlayan firmamız, eskiden yapılan bu zahmetli ve masraflı işlemlerin tamamını tarihe karıştırmaktadır.
Firmamız bilim insanları tarafından özel olarak su tesisatçı sektörü için üretilen cihaz ile sizlere hizmet vermektedir.

Akustik dinleme diye tabir edilen bu cihaz, ses çıkarmadan çalıştığından günün herhangi bir saati için randevu oluşturabilirsiniz.
Ustalarımız akustik dinleme adlı cihaz ile tespit ettikleri kaçağı sizlere de göstererek onayınıza sunar ve onay vermeniz durumunda tamir işlemini başlatır.

Bir veya iki fayansın altını kırarak arızalı olan su borusuna ulaşan ustalarımız son olarak boruyu tamir eder ya da değiştirir. Bütün bu işlemleri garanti kapsamı içerisinde gerçekleştiren firmamız size bir telefon kadar yakındır.