Su Kaçağı ve Belirtileri

Su tesisatı sistemi içerisinde elde olmayan nedenlerle ortaya çıkan bir takım problemler sizleri hem maddi anlamda hem de zaman açısından oldukça güç duruma sokmaktadır.
Elde olmayan nedenlerle ortaya çıkan su tesisatı sorunlarının başında hiç kuşkusuz su kaçağı gelmektedir.

Eski yeni dinlemeden her türlü yapıların banyo, mutfak ve tuvalet gibi bölümlerinde ortaya çıkan bu problemler özellikle İstanbul gibi büyük kentlerde kendini daha sık göstermektedir.

Su kaçağı nedir?

Su borularının zaman içerisinde eskimesi sonucu borularda oluşan sızıntılara su kaçağı denmektedir. Bu problem su tesisatının en zahmetli sorunu olarak bilinmektedir. Su boruları korunma amacıyla yer altında olduğundan ve üzeri beton ve fayanslar ile kaplı olduğundan özellikle tespit işlemi sizleri epeyce bir uğraştırmaktadır.

Su kaçağı nerelerde görülmektedir?

Suyun geçtiği her yerde meydana gelmesi muhtemel olan bu problem daha çok, banyo, mutfak ve tuvalet gibi bölümlerde kendini göstermektedir. Suyun yoğun olarak kullanıldığı bu alanlarda meydana gelen problemler hayatınızın olağan akışını da ciddi anlamıyla etkileyeceğinden, bu problemi bir an evvel ortadan kaldırmanız gerekmektedir.

Su kaçağı tespiti

Son zamanlarda artan inşaatlarda kullanılan kalitesi düşük malzemeler her ne kadar bu problemin ortaya çıkmasını artırsa da su kaçağı problemi uzmanlık gerektiren bir işlem olduğundan sorun ortaya çıkar çıkmaz hiç vakit kaybetmeksizin tamir işlemini başlatmanız gerekmektedir.
İstanbul su kaçağı bulma hizmeti sağlayan firmamız, diğer tesisat sorunlarında olduğu gibi su kaçağı bulma işleminde de sizlerin yanında yer alarak sizlere kaliteli hizmet sunmaktadır.
Eskiden olduğu gibi kırma dökme işlemi ile değil, kırmadan dökmeden noktasal olarak tespit işlemi gerçekleştirmektedir.
Bilim insanları tarafından su tesisatı sektörü için özel olarak üretilen akustik dinleme adlı cihaz bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.
Akustik dinleme su sesine karşı duyarlı olduğundan en zahmetli görünen sorunu bile kısa süre içerisinde noktasal olarak tespit edecektir.
Noktasal olarak tespit edilen yerde titiz bir çalışma yürüten ustalarımız bir veya iki seramiğinizi kırarak altından tamir işlemini tamamlarlar.
Sizlere bir telefon kadar yakın olan firmamız, % 100 garantili hizmet sağlamaktadır.