su-kacagini-buluyorum
su-kacagini-buluyorum

Su Kaçağında Alınması Gereken Önlemler

Eskiden teknoloji alanının yetersiz kalması beraberinde bir takım problemleri de getirirdi. Elde olmayan cihazlardan dolayı meydana gelen en ufak bir sorunda bile günlerce süren kırma dökme işlemi gerçekleştirirdik.

Yapı sistemi içerisinde meydana gelen su tesisatı sorunlarının başında su kaçağı yer almaktadır. Bu problem eskiden daha çok tarihi yapılarda kendini göstermekteydi. Ancak son zamanlarda kullanılan kalitesi düşük su borularına bağlı olarak yeni binalarda da bu sorunla karşılaşma ihtimaliniz vardır.
Eski yeni, ev işyeri dinlemeksizin her türlü yapıda meydana gelen bu sorun özellikle de ev hanımlarının korkulu rüyası haline gelmiştir.

Su kaçağı nasıl oluşur?

Yer altında kalan üzeri beton ve seramikler ile örtülü olan su boruları zaman zaman deformasyona uğrayarak su sızıntısı yapabilir. Sızan suların betonu çürütüp gün yüzüne çıkarması su kaçağını göstermektedir.

Su kaçağı sorunu karşısında ne yapmamız gerekmektedir?

Her ne sebeple meydana gelirse gelsin oldukça ciddi bir problem olduğundan erken müdahale edilmesi gerekmektedir. Özellikle de tespiti sırasında uzmanlık isteyen bu problem ile tek başınıza başa çıkamayacağınızdan, alanında bilgi ve deneyim sahibi su tesisatçı ustalarından yardım almanız gerekecektir.

Su kaçağı nerelerde baş gösterir?

Artan inşaatlarda kullanılan kalitesi düşük su boruları nedeniyle eski, yeni dinlemeksizin her türlü yapıda baş gösteren bu problem özellikle eski yapıların banyo, mutfak ve tuvalet gibi bölümlerinde oluşmaktadır.
İster ev olsun, ister işyeri kaçağa bağlı olarak su faturanızda da ciddi artışlar olacak, bu nedenle ay sonu bütçenizi ciddi anlamıyla zora sokacaktır.

Su kaçağı bulma ve tamiratı

Betonu çürütüp yapınıza ciddi zararlar veren bu problemin özellikle de tespit işlemi sizleri uğraştırmaktadır. Eskiden kırma ve dökme işlemine bağlı olarak ortaya çıkartılan su kaçağı son zamanlarda kırmadan dökmeden noktasal olarak tespit edilebilmektedir.

İstanbul’un en çok tercih edilen firmamız, akustik dinleme diye adlandırılan cihaz sayesinde en zorlu sorunları bile noktasal olarak tespit eder ardından uzman sertifikalı ustalarımız, bir ya da iki fayansın altını kırarak tamir işlemini gerçekleştirir ve sizlere rahat bir nefes aldırır.