Su Kaçağını Bulma ve Tamiri Kırmadan Tespit

Borular, sıhhi tesisat armatürleri ve bağlantı parçaları üzerinden su sızıntıları birçok hane halkının  önemli bir gider kaynağıdır.

Araştırmalara göre , tipik bir ev (7,6 m 2000 20.000 küp su kaybedebilir göstermiştir. (76 metre küp kaçak ve kullanım hatası nedeniyle yılda akan su sızıntı miktarı). Bazı su sızıntıları gibi musluk damlama ve su ısıtıcıları sızıntısı gibi ortada görünür kaçakları onarmayız. Öyle gider faturalarıda dert etmeyiz değil mi ?

Su Kaçağını Bulma ve Tamiri Kırmadan Tespit Sadece 99 Lira

Bazı kaçaklarda ise sızıntının kaynağı görünür değildir, çünkü ne yazık ki, pek çok sızıntı yıllardır kullanıcı tarafından fark edilememektedir.

Evinizde bir su  sızıntısı bulmak gerekiyor mu?

Aşağıdaki yararlı bilgileri kullanın.

Kaçaklar için Tüm Ev Metre metre  Kontrol Edilmeli mi ?

Büyük bir sızıntı ya da küçük kaçaklar bir kombinasyonu genellikle su sayacı ile tespit edilebilir. su ölçer kullanarak aşağıdaki adımlara basit bir sızıntı kontrolü yapabilirsiniz:

  1. tüm su tesisatı içinde ve ev ana hattı dışında kapalı olduğundan emin olun. otomatik su donanımları kullanıldığında bu test vb sulama kontrolörleri, çamaşır makinelerinden, bulaşık makinesi gibi yapılmalıdır
  2. su sayacı okuma sayıyı kaydedin ve 15 dakika bekleyin. Hiç kimse bu süre zarfında herhangi bir su kullanımı konusunda emin olun.
  3. Yine metre küp okuma kaydedin. metre testi sırasında su kullanımını kaydetti iseniz, bu bir sızıntı nedeniyle olabilir. su kullanımı, su filtreleri, su yumuşatıcılar, ya da tüm ev nemlendiriciler gibi küçük ev aletleri nedeniyle olmadığından emin olun.

metre testi sadece büyük sızıntıları doğrular. Bu testi kullanarak küçük bir sızıntı ev içinde var olmayan doğrulama yapamayız.. sızıntılar tespit edilir, bu test sızıntı yerini göstermez. Daha fazla araştırma tüm önemli sızıntıları tespit ve bulmak için gereklidir.

Su Sayacı Kaçak Kontrol

Su Besleme Hattı Kaçakları

Orada bazen su temini doğrultusunda metre ve ev arasında sızdırıyor.

Bu sızıntılar genellikle besleme borusu genellikle toprak yüzeyinin altında en az 3 metre (0,91 m) gömülü olduğundan tespit etmek zordur. Bazen su sızması geri metre, boru boyunca gezecek. metre kutu su içerir ve su yağmur veya sulama run-off nedeniyle değilse, bu besleme hattında bir sızıntı gösterebilir. besleme hattı yerden yükselir ve / veya eve girer nerede sızıntı suyu için başka bir ortak çıkış noktası olabilir. Toprak bu yerlerde sürekli nemli ise bu bir sızıntı olduğunu gösterebilir. Şiddetli sızıntı durumlarda, su genellikle doğrudan yeraltı boru yolu üzerinde, toprak yüzeyinin yukarı doğru sızmak olacak. Çoğu zaman, sayaç ve evin arasındaki sızıntı ev sahibi sorumluluğundadır; sayaçtan sızıntı veya metre ana önde gelen boru su programı sorumluluğundadır. Su kullanma suyu besleme borusunu onarmak için herhangi bir girişimde önce temasa geçilmelidir. yarar ev sahibi sorumluluğunda olduğu sızıntısı görürse, profesyonel bir tesisatçı tüm onarım çalışmaları yapmalıdır. Bu onarım, bir ev sahibi tarafından teşebbüs asla.

Musluk, Duş ve Küvet Kaçakları

Musluk sızıntı ortak bir olay ve onarmak için genellikle basittir. Bir musluk her iki saniyede 1.000 ‘den fazla galon (3.7 m israf olacak tek bir damla yavaş yavaş damlayan 3 yılda). Gerekli onarım sızıntı musluk türüne bağlıdır durdurmak ve çoğu evlerde bulunan dört temel tipi vardır: sıkıştırma vana, küresel tipleri, kartuş türleri ve seramik diskler. Musluk Her tür onarım benzersiz yöntemleri vardır. Eğer küçük ev tamir araçları kullanarak ve yapmaya alışık iseniz küçük musluk sızıntıları tamir gerekir.

Tuvalet Kaçakları

Tuvaletler bir evde sızıntıları en yaygın kaynaklarıdır ve sızıntılar genellikle sessiz ve görünümü dışında olduğundan genellikle görmezden geliniyor. Birçok araştırmalar belli bir dereceye kadar kaçak% 20, tüm yerleşim tuvaletler% 35 bulduk. Büyük tuvalet sızıntı tuvalet kullanımda değilken valf sürekli tıslama ya da gurgling sesi verdiğinde tespit edilebilir.

sızıntı arıyor başlamak için depo kapağını kaldırın ve gömme mekanizmalarını kontrol edin. Depodaki su seviyesi 1 inç Taşma borusunun üst altında daha yüksek olmalıdır. su seviyesi taşma borusu çok üst ise, yavaş yavaş su taşma borusu içine ve boşa akıyor. Sorun üç nedenlerinden biri vardır: 1) Su seviyesi çok yüksek ayarlanır; 2) şamandıra dolum vanasını kapatarak hasarlı ve değildir; veya, 3) dolum vanası (top-horoz düzeneği) yıpranmış ve değiştirme ihtiyacı vardır.

Kaçaklar için kontrol edin

Sen sineklik vana sızıntı olup olmadığını kontrol etmek için basit boya testi yapabilirsiniz. Su rengi vermek için tankı suya boya tablet veya gıda boyası birkaç damla koyun. renkli su 15 dakika içinde kapta belirirse, sineklik vana bir sızıntı var demektir. Kaçaklar sineklik vana su geçirmez bir mühür oluşturmaz ortaya. mühür çeşitli nedenlerle tehlikeye girebilir: a) zincir takılmaya, sineklik vana koltuk üzerine tamamen düşmesi için izin vermiyor; c) valf yatağı yıpranmış; veya c) sineklik aşınmış veya çarpık. Aşınmış sineklik farkla en sık nedenidir ve kolayca değiştirilebilir.

Boya Testi Genel Bakış

Tüm Ev Nemlendirici Leaks

Bazı evler zorlanmış hava merkezi ısıtma sistemleri ile evlerde en sık bütün ev nemlendiriciler var. Bu nemlendirici genellikle fırın ducting bağlı ve doğrudan cihazın su deposu sabit su kaynağı sağlamak için su borularına plumbed. ekipman genellikle dolum vanası kapatmak için başarısız durumda kanalizasyon taşma drenaj içerir. Vana başarısız yaptığında, su kanalizasyona doğrudan gönderilir. Bu kimse su israfını anlar önce sızıntı aylar veya yıllar boyunca meydana sağlar. Düzenli ısıtma sezonu boyunca bu cihazların çalışmasını kontrol ve kullanım dışı mevsimlerde ekipman su kaynağını kapatmak için önemlidir.

Evaporatif Soğutucu Kaçakları

kurak iklimlerde, bazı evlerde de denilen bataklık coolers.The cihaz evine gönderilen havayı soğutmak için suyun buharlaşmasını kullanır, evaporatif soğutucular tarafından soğutulur. Evaporatif soğutucular genellikle soğutucunun haznesindeki suyu korumak için ev su kaynağına bağlanır. rezervuar için dolum vanası bazen rezervuar girmek ve taşma hattı dışarı akıtmak için sürekli bir su akışı neden kapatmak için başarısız olur. taşma hattı genellikle atık su tespit edilmeden önce sızıntı aylar veya yıllar boyunca devam izin kirli su boşaltma bağlanır. soğutucu kolayca ekipman kapatılması ve taşma hattı üzerinden tahliye suyu gözlemleyerek sızıntılara karşı kontrol edilebilir. Sızdıran soğutucular genellikle sadece doldurma vanası, yeniden sirkülasyon pompası veya su hatları değiştirerek tamir edilebilir.

Havuz ve Fıskiye Kaçakları

Hatta küçük bir yüzme havuzu kaçak önemli hasara neden olabilir ve büyük su faturaları neden ve her 20 bir havuz bir sızıntı olduğu tahmin edilmektedir yapabilirsiniz. 40 kiloluk basınç (psi) bir havuz tesisat sisteminde bir iğne deliği büyüklüğünde kaçak 24 saatlik bir süre içinde suyun yaklaşık 970 galon (3672 litre) kaybedersiniz. Bu yaklaşık 30.000 galon (113.562 litre) bir ay ya da yılda 360,000 galon (1.362.748 litre) geliyor. senin havuz sızıntı olabilir Bazı işaretler, gevşek veya fayans, havuz güverte çatlaklar, boşluklar ve çatlaklar düşen çok yakında kimyasal tedavi sonrası tek sekizinci inç (0.32 cm) veya daha fazla su 24 saatlik bir süre içinde, yosun oluşumunun bir kaybıdır havuz kabuk, bir zemine bütün havuzu veya spa yapısının yerleşim veya sürekli nemli toprak ve / veya evin altında havuzu çevreleyen.

Havuzun ya da çeşme sızıntı olup olmadığını kontrol etmek için, havuzun üst basamağında bir kova koyun ve su ile doldurun (aynı zamanda çeşme için de geçerlidir). iç ve kovanın dışına bir parça bant koyun ve havuz su seviyesinin ve kova su seviyesini işaretleyiniz. 24 saat sonra havuz ve kova yeni su seviyesi ile bant üzerine yeni bir işareti yapmak. Havuz / çeşme su seviyesi kova daha inmiş ise, muhtemelen havuz / çeşme yapısı veya sıhhi tesisat sisteminde bir kaçak var.