Su Kaçağını Nasıl Bulurum ?

Bilim dünyasındaki gelişmeler her geçen gün hayatımızı biraz daha olumlu yönde etkilemekte ve işimizi kolaylaştırmaktadır.

Eskiden günlerce, haftalarca hatta bazen aylarca süren sorunlar bilimdeki gelişmeler ile birlikte kısa sürede çözülebilen sorunlar haline gelmiştir.

Bilimin ilerlemesi hiç kuşkusuz bütün sektörlerin işini kolaylaştırdı ancak su tesisatı sektörü önemli bir sektör olduğundan en çok da bu alandaki gelişmeler bizleri sevindirmiştir.

Su tesisatı sisteminde meydana gelen bir takım sorunların çözümü oldukça zordur.  Su tesisatı sisteminde meydana gelen sorunların zorluklarına göre sıraya koyacak olursak hiç tartışmasız su kaçağı sorunu en başta yerini alır.

Su Kaçağını Nasıl Bulurum ?

Bunun nedeni su kaçaklarının eski yeni demeden her yapıda meydana gelmesi ve tamiri işleminde uygulanılan yöntemlerin zor olmasıdır. Su kaçağı tamiri kolay bir işlem olsa da tamiri esnasında kullanılan yöntemlerin tamamı ilkel ve uğraştırıcıydı.

Eskiden bilim alanında yeteri kadar ilerlemeyen ülkemizde meydana gelen su kaçakları hayatımızın adeta korkulu rüyası olmuşlardı. Elde olmayan teknolojik cihazlardan ötürü gözle görünmeyen su borularında meydana gelen su sızıntılarını tamir ettirebilmek için rastgele kırma dökme işlemleri uygulanırdı.

Gelişi güzel yapılan bu kırma dökme işlemleri sonunda sağlam olan tesisat borularını da kırılır ve yapacağınız masraflar katlanırdı.

Ayrıca fayans ve duvarların kırılmasıyla tespit edilen su borusundaki patlaklar, tamir edildikten sonra tekrar üzeri fayanslar ile örtülmesi gerektiğinden kırılan yerleri yeniden yaptırmanızda gerekirdi.

Bizi Arayın Biz Bulalım !

 

Eskiden hayatımızın kabusu olan su kaçağı sorunu günümüz teknolojisindeki gelişmeler ile birlikte sorun olmaktan çıkmıştır. Artık dakikalar içerisinde tamiri gerçekleştirilebilinen su sızıntıları akustik dinleme adlı cihaz ile noktasal olarak tespit edilmektedir.

Su sesine karşı hassas olan akustik dinleme tek bir seramiğin altında kaçağın olduğu yeri tespit eder ve ardından firmamızın tesisat ustaları tarafından tespit edilen yerde titizlikle çalışılarak sorun ortadan kaldırılır. İstanbul’da bulunan bütün ilçelere ve semtlere aynı gün hizmet götüren firmamız, sizlere sağlamış olduğu bütün hizmetlerden dolayı % 100 garanti vermektedir. Kullandığımız modern teknikler ile kısa süre içerisinde İstanbul’un en çok tercih edilen tesisat firması olduk.