Su Sızıntı Tespiti

Su Sızıntı Tespiti uzman tesisatçı firma olarak hizmetinizdeyiz..

Su Sızıntısı Nedir ?

Su Sızıntısı su tesisatı hatlarında oluşan zamanla çürüme yada yanlış işçilik ve kalitesiz su borusu kullanmadan kaynaklanan bir su tesisatı sorunudur.

Su Sızıntı Tespiti Nasıl Yapılır ?

Su Kaçağı Tespiti işlemi kendi evinizde yada komşunuzun evinden size akan su kaçakları sorunu ile patlak verir. Bu sorun komşunuzla aranızda ciddi sorunlar açabilir. Su sızıntısı Bulmanın bir kaç yöntemi vardır.Dinleme ve görüntüleme yöntemleri ile su sızıntıları rahatlıkla bulunabilir. Bunun için cihazlara ihtiyaç vardır. Bu konuda da firmamız devreye giriyor.

Su kaçağı oluşan alan için ilk olarak kontrol edeceğimiz kısım su kaçağının temiz mi, yoksa pis su tesisatından mı geldiğidir.

Pis su tesisatında Kullanılan Su Sızıntısı Bulma Cihazları ve Görevi

Pis su Tesisatı Su Sızıntısı Bulma Cihazı

Sol kısımda gördüğünüz görselde pis su tesisatlarındaki su sızıntısını bulma cihazı görünmektedir.

Cihazda ışık sistemi,kamera ve bir hortum bulunmaktadır.Pis su tesisatına salınan hortum su tesisatı pimaş içi görüntüleme görevi görür.Cihazla su kaçağı bulma  Pimaş içerisinde oluşan tıkanma,çatlama,çökme gibi sorunları net olarak görebiliriz.Su kaçağı oluşan noktayı bu şekilde noktasal olarak buluruz..

Temiz su tesisatında Kullanılan Su Sızıntısı Bulma Cihazları ve Görevi

Temiz su Tesisatı Su Sızıntısı Bulma Cihazı

Sol Kısımdaki görselde temiz su kaçağı bulma işleminde kullandığımız akustik su kaçağı tespiti cihazıdır.(Dinleme Cihazı)

Su tesisatına yüksek barda su basılır. Basılan bu su kaçak oluşan bölgede bir haşırtı yapar. Bu haşırtı kulağımızla duyulamayacağından bu cihazımız sesi yükseltir. Su Kaçağı oluşan bölge bu dinleme ile kırmadan noktasal olarak tespit edilir.

Su Sızıntısı Tespiti Fiyatları

Su sızıntısı bulma fiyatı 99 liradır. Onarım dahil değildir. Onarım ücretlerimiz çıkacak soruna göre değişim göstermektedir. Ortalama 150 lira ödeyerek su sızıntısı bulma ve onarımını yaptırabilirsiniz..

 

Kırmadan Su Sızıntısı Bulma ve Onarım Süreci

Su Sızıntı Tespiti İstanbulBu süreç tespit dahil 45 dakikalık bir süreyi geçmemektedir. En fazla 2 adet kalebodur yada fayans kırılmaktadır. Onarım sonrası tekrar oluşacak kaçağa karşı firmamız 1 yıl garanti vermektedir.

Bu Hizmetimizden yararlanmak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Randevu alındıktan sonra gün içerisinde ekiplerimiz tarafınıza gönderilecektir.

Bahçede Su Sızıntısı Tespiti 

Dış Mekanlarda oluşan su kaçakları toprak altında gözle görülemediği gibi bu sızıntıyı bulmak ancak teknolojik su kaçağı tespit cihazları ile olacaktır.

Bahçe toprak altında olan su kaçaklarını su kaçağı detektör ile bulmaktayız.