Sultangazi Petek Temizliği

Sultangazi petek temizliği işlemi kalorifer sistemindeki peteklerden daha yüksek verim alabilmek için yapılması gereken önemli bir işlemdir.

Kimyasal madde ile Sultangazi petek temizleme işlemi düzenli olarak yapılmadığında ortaya üzücü sonuçlar çıkarır.
Kalorifer sistemine gelen su şebeke suyu olduğundan, zamanla kireçlenmesi kaçınılmazdır. Sadece kireç de değil, şebekeden gelen çamurlu su zaman içerisinde petek temizliği yapılmadığında peteğin iç kısmı çamur ve kireç bağlar.

Peteğin iç kısmında meydana gelen bu üzücü durum, kombi ile petek arasındaki ısı ve su sirkülasyonunun önüne geçeceğinden peteklerin ısıtmaması veya istenilen ısıya ulaşamaması gibi sonuçlar da doğuracaktır.

Yeteri kadar ısınamayan evinizi, istenilen ısıya getirmek için kombinizi yüksek derecelere getirirsiniz ama nafile, yapacağınız bütün işlemler sadece doğal gaz faturanızı biraz daha şişirecektir.

Bu nedenle evinizde ısı kaybı, peteklerin bir kısmının çalışıp diğer tarafın çalışmaması, kombide sürekli meydana gelen arıza gibi problemlerle karşılaştığınızda Sultangazi ilaçlı petek temizliği firmamızla iletişime geçmeniz gerekecektir. Sultangazi cihazla ilaçlı Petek temizleme firmamız 10 yılı aşkın bir süredir petek temizliği hizmeti vermekte ve yılların vermiş olduğu bilgi ve deneyime sahiptir.

Sultangazi tesisat petek temizliği hizmeti sağlayan firmamız, 1 – 2 saat gibi bir süre içerisinde petek temizleme işleminizi gerçekleştirir ve özlediğiniz sıcaklığa sizleri kavuşturur.

Peteklerde meydana gelen kireçlenme sorununun önüne geçilemeyeceği gibi , erken müdahale edilip periyodik temizlik yapılması da oldukça önemlidir.

Kalorifer tesisatında meydana gelen kireçlenme sorununa tek başına müdahale etmeniz oldukça sakıncalı bir durumdur. Petek temizliği yaptırmak kadar önemli olan bir husus da petek temizliğini yaptıracağınız firmanın güvenilirliliği ve uyguladığı yöntemidir.

Sultangazi garantili petek temizleme işlemi yapan firmamız, peteklerini sökmeden kimyasal ilaç yardımı ile temizleme işlemini başlatır.

Peteklerin sökülmeden yapılan bu işlemde zaman yönünden oldukça tasarruf edersiniz ve kısa süren bu işlem planlarınızı alt üst etmez.

Petek temizliği işleminden sonra kalorifer sisteminde ısı sorunu kalmayacağından düşük derecelerde bile eviniz sıcacık olacaktır. Bu nedenle sizlere gelen doğal gaz faturanızda %40’lara varan bir düşüş gözlemlemeniz mümkündür.
Sultangazi sökmeden petek temizliği işlemi yapan firmamız, bilindik yöntemlerin aksine sizlere modern, garantili ve kalıcı çözümler üretir.