Tuvalet Tıkanıklık Açma

Yapı sistemi içerisinde meydana gelen, gerek elde olmayan gerekse de bilinçsizce yapılan işlemlerden dolayı ortaya çıkan sorunların başında su tesisatı sorunları yer almaktadır.

Daha çok elde olmayan nedenlerle meydana gelen su tesisatı sorunlarına son zamanlarda yapılan bilinçsizce işlemlerden dolayı yeni sorunlarda eklenmiştir.

Özellikle İstanbul gibi büyük kentlerde meydana gelen ve yaptığınız gelişigüzel işlemlerden dolayı ortaya çıkan sorun olan tıkanıklıklar son zamanlarda hem eski hem de yeni yapılarda kendini göstermeye başlamıştır.

Tıkanıklık nedir?

Lavabolara atılan suda erimeyen cisimlerin giderden su akışına izin vermemesine tıkanıklık denir. Yapınızın çeşitli bölümlerinde meydana gelmesi muhtemel olan bu problemler, sizleri hem zaman açısından hem de maddi açıdan oldukça güç duruma sokmaktadır.

Tıkanıklık nerelerde daha sık görülür?

Yapı sistemi içerisinde, suyun geçtiği her yerde meydana gelmesi muhtemel olan bu problem daha çok ev ya da işyerlerinin banyo, mutfak veya tuvaletlerinde meydana gelmektedir.

Tıkanıklığa ne tür cisimler neden olur?

Katı cisimlerin tamamı ile suda erimeyen cisimler bu problemin oluşmasında etkili olmaktadır. Banyo mutfak ve tuvalet lavabolarına attığımız, kâğıt, peçete, havlu, ıslak mendil, tuvalet kâğıdı, bebek bezi, yemek artıkları, katı yağlar, kıl, tüy ve sabun kalıntıları gibi cisimler bu problemin oluşmasına örnek olarak gösterilmektedir.

Tıkanıklık açma yöntemleri

Daha çok yapılan yanlışların başında yapı marketlerden satın alınan kimyasal lavabo açıcıların kullanılmasıdır. Kimyasal lavabo açıcılar plastik olan su borularınızı kısa süre içerisinde zarar vereceğinden ortaya daha ciddi sonuçlar çıkacaktır bu nedenle bu yöntemden uzak durulması gerekmektedir.

İstanbul tıkanıklık açma firmamızın da kullandığı yöntem olan robotla tıkanıklık açma işlemi, sizleri hem zaman açısından tasarrufa geçirecek hem de kalıcı çözümler sağlayacaktır.

Firmamız, teknolojinin son harikası olan bu cihazları hiçbir masraftan kaçınmadan Avrupa’dan ithal ederek sizlerin hizmetine sunmuştur.

Kamera ile tıkanıklığa neden olan katı cismi görüntüleyen ustalarımız ardından robot adı verilen cihaz ile katı cismi borunun içerisinde kırarak su akışını normale çevirir.
Sizlere bir telefon kadar yakın olan su tesisatçı firmamız, aynı gün içerisinde servis imkanı ile İstanbulluların gönlünde de taht kurmuştur.