Yapılarda Su Kaçakları

Yapı sistemi içerisinde meydana gelen su tesisatı sorunlarının bir kısmı elde olmayan nedenlerle ortaya çıkarken, bilinçsizce yapılan işlemler sonucu oluşan su tesisatı sorunları da mevcuttur.

İstanbul gibi büyük kentlerde son zamanlarda yapılan yüksek inşaatlar ile birlikte alt yapı sisteminde bazı sorunlar oluşmaktadır. Son dönemlerde özellikle yeni binalarda görülen su tesisatı sorunlarının başında su kaçağı yer almaktadır.

Yeni yapılan binalarda meydana gelen su kaçağı sorununun ana nedeni kullanılan su borularının kalitesinin düşük olmasıdır. Su tesisatı sistemine verilen yanlış eğiminde de neden olduğu su kaçakları, oldukça ciddi bir tesisat problemidir.
Su borularının gözle görünür olmaması nedeniyle, tespit işlemi tamir işleminden daha zahmetli geçmektedir.

Üzeri beton veya parkeler ile örtülü olan su borularına ulaşmak için evvela üzerindeki beton ve seramikler kırılır, altında arızalı su borusu aranırdı.
Eskiden elde olmayan teknik donanımlar nedeniyle yapılan bu kırma dökme işlemi sizleri hem maddi açıdan hem de zaman açısından oldukça sıkıntıya düşürmektedir.

Klasik yöntemler ile su kaçağı bulma hizmeti sağlayan firmalar, meydana gelen su sızıntıları tespit etmek için gelişigüzel kırma dökme işlemi gerçekleştirdiğinden eviniz adeta harabeye dönerdi. Günlerce süren işlemin ardından tamir işlemi gerçekleştikten sonra da özellikle ev hanımlarını ilgilendiren bazı işler çıkmaktaydı.
Kırılan yerlerde oluşan moloz yığınlarını atmak, yeniden onarmak ve temizlik gibi teferruatlar ev hanımlarını günlerce hatta bazen haftalarca uğraştırmakta evden çıkmalarına mani olmaktaydı.

Elde olmayan teknolojik donanımlardan dolayı yapılan bu zahmetli işlemler günümüzde tarihe karışmıştır. İstanbul kırmadan dökmeden noktasal olarak su kaçağı bulma hizmeti sağlayan firmamız en zahmetli su kaçaklarını bile noktasal olarak tespit eder ve sizlere garanti sağlar.
Her geçen gün insan hayatını kolaylaştıran teknolojik gelişmeler su tesisatı sektörü için de önemli bir gelişmeye imza atmıştır. Su sesine karşı duyarlı hale getirilen akustik dinleme adı verilen su sesine karşı hassas cihaz, en zorlu su sızıntılarını bile noktasal olarak tespit eder ve tamir işlemi için gereksiz yere parke ve seramiklerin kırılmasına mani olur.

Firmamız sizlere bu hizmetleri aynı gün içerisinde sağlamaktadır.